Printflex

WSZYSTKO NA TEMAT METODY PRINTFLEX

Printflex

WSZYSTKO NA TEMAT METODY PRINTFLEX


Idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują wyraźnych i dobrze widocznych nadruków wielokolorowych jest technologia printflex. W odróżnieniu od metody folia flex i flock, technologia printflex pozwala na odwzorowanie grafik z pełną gamą kolorów. Szczególnie estetycznie wyglądają kolorowe grafiki oraz napisy wydrukowane metodą printflex.

Aby powstał nadruk, grafika musi być uprzednio wycięta ze specjalnej folii. Następnie folia zostaje naklejona na materiale przy pomocy prasy i wysokiej temperatury. W ten sposób powstaje trwały nadruk, który jest doporny na uszkodzenia mechaniczne i nie traci walorów estetycznych nawet po wielu praniach. Nadruk jest rozciągliwy i pracuje wraz z materiałem, nie rozciąga się podczas użytkowania i nie odkrusza. Nadruki metodą printflex szczególnie dobrze sprawdzają się na odzieży sportowej, która narażona jest na rozciąganie.

Nadruki printflex bardzo dobrze sprawdzają się na takim podłożu jak bawełna, poliester czy też mieszanka bawełny i poliestru. Popularne są wydruki printflex na koszulkach, ręcznikach, kamizelkach odblaskowych czy czapkach. Metoda ta jest często wykorzystywana przez firmy do wydruków promocyjnych, gdyż wykonane tą metodą nadruki są dobrze widoczne z daleka. Szczególnie dobrze wyglądają grafiki i napisy nadrukowane metodą printflex.

Metoda printflex jest stosunkowo niedroga, gdyż nie wymaga dodatkowych kosztów przygotowania wydruku. Dlatego też koszty produkcji są niskie.