Sublimacja

WSZYSTKO NA TEMAT SUBLIMACJI

Sublimacja

WSZYSTKO NA TEMAT SUBLIMACJI

Metodą najczęściej wykorzystywaną do wykonywania nadruków reklamowych jest sublimacja. Dlatego też jeśli potrzebujesz do celów reklamowych wykonać wielokolorowe, wyraźnie i dobrze widoczne nadruki na podłożu poliestrowym wybierze technologię sublimacji. Metoda ta szczególnie dobrze nadaje się na nadruki promocyjne, gdyż nadruk jest bardzo czytelny i dobrze widoczny z daleka.

Technologia sublimacji pozwala na wykonywanie pełnokolorowych nadruków zarówno zdjęć jak i grafik. Warunkiem jest podłoże wykonane w 100% poliestru. Metodą sublimacji można zdobić stroje wykonane z poliestru, poduszki, kamizelki odblaskowe oraz na takich przedmiotach jak kubki czy etui do telefonu.

Technologia sublimacji polega na przeniesieniu grafiki na tkaninę przy pomocy prasy termotransferowej. Grafika musi być najpierw nadrukowana na specjalnym papierze termotransferowym, który zostaje następnie dociśnięty do przedmiotu poliestrowego i przeniesiony na włókna poliestrowe przy pomocy wysokiej temperatury. W tym procesie włókna poliestrowe zamykają się zatrzymując barwnik sublimacyjny. Dzięki temu powstaje nadruk o dużej trwałości, który nie traci walorów estetycznych nawet po wielu praniach. Nadruk jest niewyczuwalny w dotyku.

Metodą sublimacji można wykonywać pełnokolorowe wydruki, choć nie są one tak dokładne jak przy pomocy druku DTG.

Metoda sublimacji jest stosunkowo niedroga i opłacalna nawet przy małych zleceniach. Zaletą sublimacji jest brak dodatkowych kosztów przygotowania nadruku i szybki czas realizacji.